Dzień postaci z bajek w bibliotece szkolnej

Szóstego listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek i to właśnie tego dnia nasza biblioteka zamieniła się w niezwykłą krainę bajkowych postaci.

Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa oraz świetną promocją czytelnictwa. W tym roku biblioteka szkolna z uczniami należącymi do Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowała przedstawienie teatralne pt: Smerfy dla uczniów klas I – IV oraz przedszkolaków. Podczas spotkania uczniowie rozwiązywali zadania, które przesłała im Czarownica Bambaryca. Zabawy te miały na celu wykazanie się znajomością treści bajek. Uczniowie rozwiązywali zagadki, rozpoznawali bajki po przygotowanym rekwizycie oraz wyszukiwali różnice w ilustracjach.

Była bajkowa muzyka i zabawy ruchowe. Uczniowie doskonale radzili sobie z postawionymi zadaniami. Bajki są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa, a Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest wspaniałą okazją, by zanurzyć się w bajkowym świecie, który dzieci tak uwielbiają. Spotkanie zakończyło się zaproszeniem po wypożyczenie bajki ze zbiorów szkolnej biblioteki.