Światowy Dzień Pluszowego Misia

    W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, w czwartek 22 listopada 2018 r. 4 – latki z Przedszkola w Hańsku  spotkali się w bibliotece szkolnej.

A jak wieść niesie „Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś", więc  przedszkolaki przynieśli ze sobą swoje pluszowe przytulanki. Podczas misiowego spotkania dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, opowiadały o misiach, które są bohaterami filmów, bajek  i książek dla dzieci, wspólnie śpiewały piosenki związane z tym świętem, rozmawiały na temat konieczności szanowania zabawek. Nie zabrakło głośnego czytania fragmentów ciekawych książek z „Misiowej biblioteczki”, których bohaterami są sympatyczne misie, ponieważ rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel „spotkań z książką”. Atrakcją spotkania były pląsy i „misiowe tańce”. Na zakończenie każdy uczestnik zabawy tradycyjnie otrzymał „małe co nieco”, czyli słodki poczęstunek.
 Zainteresowanie dzieci świadczy o tym, że mimo wielu nowoczesnych zabawek miś jest ulubioną maskotką dzieci, że moda na misie nie przemija.

Pozostałe zdjęcia w galerii szkolnej