Misiaczki i Kangurki w Krainie Rumianku

W dniach 22 i 24 maja 2018 roku przedszkolaki z grup 5 oraz 6 – latków z rodzicami odwiedziły Ośrodek Edukacji Regionalnej w Hołownie.


Dzieci miały możliwość uczestniczenia w warsztatach - Mydełka glicerynowe, dzięki którym poznawały ginące zawody i zajęcia naszego regionu. Każdy z uczestników miał okazję własnoręcznie przygotować kolorowe i pachnące mydełka glicerynowe, wybrać dowolny kolor i zapach oraz ozdoby (ziarna kawy, suszone kwiatki, mak itp.) którymi dekorował swoje prace.
Natomiast starszaki wzięły udział w grze terenowej Wyprawa po skarb. Dodatkową atrakcją była możliwość pokonania trasy na wozach ciągniętych przez traktor.
Dzieci twórczo i aktywnie spędziły czas, delektując się pieczonymi kiełbaskami i przysmakami zabranymi przez rodziców, którym z okazji zbliżających się świąt Mamy i Taty podziękowali wierszami, piosenkami i symbolicznymi upominkami.

Kangurki

Misiaczki