Ruszyła szkolna filmoteka

Zapraszam do nowo otwartej szkolnej filmoteki, dostępnej w serwisie YouTube pod adresem http://www.youtube.com/zspiphansk oraz za pośrednictwem odnośnika na naszej stronie. Pierwszymi filmami, które zagościły w naszych zbiorach, są trzy przedstawienia o królu Kazimierzu Wielkim w wykonaniu uczniów z klasy V "a", przygotowane z nieodzowną pomocą Pani Agnieszki Purc, a uwiecznione przez naszego niezastąpionego kamerzystę Pana Mirka Maślucha, dnia 27.03.2009 r.

 

Powitanie astronomicznej wiosny

Dnia 20.03.2009 w naszej szkole uroczyście pożegnaliśmy Panią Zimę i przywitaliśmy nadchodzącą Wiosnę. Uroczystość stała się okazją do wspólnej zabawy dzieci. Zapraszam do rozwinięcia wiadomości przygotowanej przez Panią Małgorzatę Wasilewską (klasy I-III) oraz Panią Ewę Wasilewską (klasy IV-VI).

Czytaj więcej: Powitanie astronomicznej wiosny

Pamiętamy o kobietach :)

Dnia 11 marca Samorząd Uczniowski zorganizował apel z okazji Dnia Kobiet. Z dedykacją dla wszystkich pań Magda i Klaudia zaśpiewały piosenkę pt "Baśka" z autorskim tekstem. Wszystkie dziewczynki i kobiety otrzymały słodki upominek od Samorządu Uczniowskiego.

Czytaj więcej: Pamiętamy o kobietach :)

Szkolny apel "Razem bezpieczniej"

 

Nasza szkoła uczestniczy w trzeciej edycji programu społecznego "Szkoła bez przemocy", dlatego prowadzimy działania zmierzające do zapobiegania agresji i przemocy. Aby skutecznie zapobiegać agresji i przemocy w dniu 23.02.2009 r. został zorganizowany szkolny apel pod hasłem "Razem bezpieczniej", dla klas I-III i kl. IV-VI.

Czytaj więcej: Szkolny apel "Razem bezpieczniej"