Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

    W ramach październikowego Święta Bibliotek Szkolnych, które w tym roku obchodzone było pod hasłem Daj się porwać czytaniu biblioteka szkolna wraz z uczniami należącymi do Klubu Miłośników Biblioteki przygotowała dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas I – III przedstawienie teatralne pt: Mole książkowe.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Narodowe czytanie z debatą

21 października 2019r. w naszej szkole (budynku byłego gimnazjum) odbyła się kolejna odsłona Narodowego Czytania. Wzięli w niej udział uczniowie klas 7 - 8. Młodzież zaprezentowała Kamizelkę Bolesława Prusa. Po wysłuchaniu tej lektury odbyła się pierwsza debata pt. Czy kłamstwo można usprawiedliwić?

Czytaj więcej: Narodowe czytanie z debatą

Narodowe Czytanie

Dnia 11 września 2019 roku biblioteka szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji  Narodowe Czytanie zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Na spotkanie do przybranej w barwy narodowe biblioteki szkolnej przybyli uczniowie klas I – III.   

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.

Dnia 3 października 2019 r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników. Uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście włączeni do grona czytelników szkolnej biblioteki. Specjalnie na tę okazję została przygotowana część artystyczna pt: Teatrzyk z zagadkami w wykonaniu uczennic z klasy III „b”.

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.