Święto pluszowego misia

25 listopada, po raz pierwszy w naszej szkole, obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Uczniowie klas I-III w towarzystwie swoich ulubionych pluszaków wesoło bawiły się poznając historię tego nietypowego święta. Było wspólne czytanie książek z misiem w tytule, konkursy i malowanie portretów naszych ulubieńców.Mamy nadzieję, że to święto już na stałe wpisze się w kalendarz imprez naszej szkoły.

I edycja ogólnopolskiego konkursu literackiego

W dniu 20 października 2010 roku w Woli Taczowskiej odbyła się uroczysta Gala Finałowa I Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla uczniów szkół imienia Jana Pawła II "Wywoływać piękno", podczas której uczennice: Emilia Tomaszewska - VI a oraz Mariola Grzeszczuk (obecnie uczennica Gimnazjum Publicznego w Dubecznie) otrzymały nagrody. Uczennice przygotowały do konkursu p. B. Więcierzewska i p. M. Kędzierska.

X Dzień Papieski

W dniu 14 października 2010r. odbyła się uroczystość X Dnia Papieskiego pod hasłem "Jan Paweł II- Odwaga Świętości" , podczas której uczniowie wystąpili w programie artystycznym poświęconym Patronowi Szkoły pt. "Wypłyń na głębię" .

Czytaj więcej: X Dzień Papieski

X Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

października już po raz dziesiąty Rodziny Szkół im. Jana Pawła II spotkały się na Jasnej Górze. Nasza szkoła trzeci raz pielgrzymowała na to spotkanie. Uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej na Jasnogórskich Błoniach razem z ponad 20tysięcznym tłumem pielgrzymów z całej Polski.Wyjazd stał się również okazją do zwiedzenia najciekawszych miejsc w Sanktuarium Częstochowskim. Serdeczna atmosfera wyjazdu sprawiła, że już odliczamy czas do następnej pielgrzymki.