Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJdownloads has a deprecated constructor in /home/zspiphansk/public_html/plugins/content/jdownloads/jdownloads.php on line 87

Szkoła Podstawowa w Hańsku przyłączyła się do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Jej celem było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

 

– W czwartek (9 listopada) zorganizowaliśmy wspólne śniadanie – mówi Anna Latała, nauczycielka w ZS w Hańsku. – Dzieci z przygotowanych na talerzach składników robiły pyszne, kolorowe kanapki. Na stołach znalazły się także owoce i warzywa. Podczas śniadania omówiliśmy piramidę żywieniową i zasady prawidłowego odżywiania. Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności – apetyty dopisały! Dzieci nauczyły się, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany ich nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole – dodaje Latała. (b)

https://www.nowytydzien.pl/wp-content/uploads/2017/11/DSC04254-copy.jpg

 

źródło artykułu: Nowy Tydzień