Na lekcji fizyki - obwody elektryczne

2 lutego 2026  podczas lekcji fizyki wykorzystano zestaw do elektryczności.

Dzięki elementom tego zestawu (walizka nr 5) udało się przeprowadzić zajęcia z obwodów elektrycznych – łączenie szeregowe i  równoległe. Uczniowie w oparciu o schematy zbudowali obwody elektryczne i przeprowadzili niezbędne pomiary potwierdzające między innymi I prawo Kirchhoffa.