Sprawozdanie z realizacji zadań marzec 2023

W marcu uczniowie  na zajęciach z robotyki wykorzystywali następujące narzędzia:

  • klocki LEGO Spike Essential
  • klocki LEGO Spike Prime
  • Drukarka 3D Makerbot Sketch
  • aparat fotograficzny
  • Aplikacje do modelowania 3D - Tinkercad oraz do druku 3d Cloud.Makerbot

Poniżej krótki opis działań uczniów. Ponadto można obejrzeć również migawki z tych zajęć w galerii szkolnej i na szkolnym kanale Youtube

Zaczynając od najmłodszych. Grupa ta poznawszy jak działa drukarka 3D oraz w jaki sposób przygotować narzędzia  do projektowania w 3D, stworzyła swoje własne breloczki do kluczy lub dowolnego zastosowania. Przy tworzeniu tego projektu nauczyli się  korzystać z takich metod jak wyrównanie, scalanie, kopiowanie oraz tworzenie otworów. Poniżej znajdą się dwa modele:

       

W miesiącu tym młodzi poznali zachowania piskląt w gnieździe, bazując na materiałach udostępnionych przez Robocamp. Zbudowali ptasie gniazdo, które naśladowało życie młodych ptaków w gnieździe. Wykorzystano tu w szczególności czujnik koloru i silnik.

Ptasie gniazdo:

   

W przypadku starszej młodzieży temat wiodący to robot diabelski młyn. Na podstawie tego robota uczniowie poznali sposób obliczania przełożenia przekładni zębatych. Oprócz tego konstruowali i programowali dwa inne, tj krab i helikopter pomysłu Robocamp. Poniżej kilka migawek

Diabelski młyn:

Krab:

Helikopter: