Strona główna

W zaczarowanym świecie...

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w dniu 22 listopada 2022r. odbyło się w szkole spotkanie czytelnicze W zaczarowanym świecie wierszy Jana Brzechwy i Juliusza Tuwima.

Uczniowie klas I - III miały możliwość obejrzenia inscenizacji Wesoły świat Jana  Brzechwy w wykonaniu uczniów z Koła Przyjaciół Biblioteki. Natomiast pozostałe dzieci miały możliwość zaprezentować na scenie recytację wiersza lub przeczytać utwór Jana Brzechwy czy Juliana Tuwima .

Punktem szczególnym spotkania było zaprezentowanie autorskiego wiersza Po drugiej stronie wodospadu uczennicy klasy VII, Anastazji Wilińskiej. Spotkanie to miało na celu przybliżenie twórczości najbardziej lubianych pisarzy, a także zachęcenie do czytania i pokonywanie nieśmiałości i tremy przed występem.

Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii szkolnej