Szare, bure i pstrokate czyli koci świat w bibliotece.

 Na spotkanie z książkami o kotach do biblioteki szkolnej zostali zaproszeni uczniowie klas drugich. Miłą niespodzianką było goszczenie prawdziwego kotka, który umilił nam spotkanie.

Uczniowie poznali wiele ciekawostek o zwyczajach, zachowaniu, żywieniu a także pielęgnowaniu kota. Podczas spotkania  wysłuchali opowiadania E. Lechowicz Skąd się wzięły koty? a następnie uczestniczyli w kocich zabawach, wśród których nie mogło zabraknąć: picia mleka z kubeczka, łapania myszki na sznurek, rozwiązywania zagadek o kotach, wykonania pracy plastycznej oraz śpiewania kocich piosenek. Uczniowie chętnie rozmawiali o swoich puszystych pupilach, o ich przyzwyczajeniach i nawykach. Na pytanie jakie koty są – stwierdziliśmy że odpowiedzi jest tyle – ile właścicieli kotów. Pewne jest jednak, że to puchate stworzenie może być lekiem na każde zmartwienie. Na zakończenie spotkana uczniowie otrzymali dyplom za udział w spotkaniu z okazji Światowego Dnia Kota.