Konkurs recytatorski

 Konkurs recytatorski Jesienne wierszowanie

dla przedszkolaków i uczniów klas I - III Szkoły Podstawowej w Hańsku

W dniu 29.10.2018 r. o godzinie 950 w Bibliotece Publicznej w Hańsku  odbył się konkurs recytatorski  pod hasłem Jesienne wierszowanie, którego celem było zainteresowanie dzieci literaturą i czytelnictwem oraz popularyzowanie języka ojczystego. W konkursie wzięły udział  dzieci przedszkolne i   uczniowie  klas I – III  Szkoły Podstawowej  w Hańsku, które prezentowały wiersze o tematyce jesiennej.

Komisja konkursowa w składzie:

  • p. Małgorzata Kaszewska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej;
  • p. Agnieszka Wróbel – bibliotekarka z  Biblioteki Publicznej w Hańsku;
  • p. Agnieszka Purc – nauczyciel języka polskiego, logopeda;  

w wyborze wierszy, przyjęła następujące kryteria: tempo, intonację, interpretację tekstu poetyckiego, znajomość tekstu, ogólny wyraz artystyczny (ruch, rekwizyt, strój).                                                                                            

Komisja konkursowa ogłosiła następujące wyniki konkursu:

Klasy  I – III: 

I miejsce:

  • Wójtowicz Sylwia, klasa Ia
  • Żybura Kinga, klasa IIb

II miejsce:  Chodkowska Nikola, klasa IIIa

III miejsce: Pawłowska Magdalena, klasa Ia

Grupy przedszkolne:

I miejsce:

  • Pękała Nela, 4 – latki
  • duet: Grzeszczuk Aleksander, Stępniak Lena, 5 – latki

II miejsce: Michałowicz Lidia, 5 – latki

III miejsce:  Poszytek Agata, 6 – latki

Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe za piękne recytowanie wierszy i zostały zaproszone na kolejne wierszowanie w następnym roku szkolnym. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielkom za zaangażowanie i trud.

Pozostałe zdjęcia dostępne są w galerii GOK-u w Hańsku

Organizator konkursu:
Nauczyciel biblioteki szkolnej – Iwona Gołdyn