Zielona szkoła - Augustów 2018

Zielona szkoła to wyjazd uczniów poza miejsce zamieszkania pozwalający łączyć naukę z zabawą i wypoczynkiem, integrujący grupę uczniowską. Kontakt ze środowiskiem uczy aktywności , samodzielności, szacunku do wszelkich przejawów życia, kształtuje postawę odpowiedzialności za środowisko.
W poniedziałek 11 czerwca 2018r. uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Hańsku pojechali na 5 dniową zieloną szkolę do Augustowa.

Była ładna pogoda, czas pobytu mijał bardzo przyjemnie. Uczniowie poznali walory przyrodnicze Wigierskiego Parku Narodowego, Suwalskiego Parku Krajobrazowego, Hańcza - najgłębsze jezioro w Polsce oraz okoliczne zabytki.
Ciekawych atrakcji takich jak rejs statkiem po jeziorach ze śluzowaniem oraz przejażdżka Wigierską Kolejką Wąskotorową ufundowali sponsorzy:

  • F. U. H GREGPLAN - Grzegorz Kosiński,
  • PRODUKCJA PIECZYWA – Adam Wojcieszuk,
  • HOTEL DROB – Ryszard Drob,
  • P U P Sp z.o.o Hańsk – Janusz Wilgocki,
  • DELIKATESY CENTRUM – Mariusz Michałowicz,
  • P P H U SOSENKA – Michał Marciocha,
  • „ CARSTAR” Sp z.o.o Włodawa – Robert Musiej,
  • HUTA SZKŁA DUBECZNO – Janusz Zachariasz,
  • KS. Sławomir Brodawka,
  • PRODUKCJA PIECZYWA – HANDEL – Stefan Dołbniak.

Tegoroczny pobyt długo zapamiętamy, lecz nic nie zastąpi opisu chociaż najbardziej barwnego, niż bezpośredni, autentyczny kontakt z tym magicznym miejscem. Z przyjemnością wspominamy mazurskie wycieczki oraz zabytki, które zobaczyliśmy po raz pierwszy.
Mamy nadzieję, że nasz następny wyjazd na zieloną szkołę będzie również udany i ciekawy. Koordynator wyjazdu Barbara Wilgocka oraz opiekunowie Teresa Kopieniak, Anna Latała, Anna Motwicka.

Zdjęcia z zielonej szkoły dostępne w kanale Google+

fot. Michał Chilmon

fot. Michał Chilmon

fot. Michał Chilmon