Warto pomagać

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym.

Czytaj więcej: Warto pomagać

Śniadanie daje moc

Szkoła Podstawowa w Hańsku przyłączyła się do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Jej celem było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Czytaj więcej: Śniadanie daje moc

Kromka chleba dla sąsiada

Młodzież Szkolnego Koła Caritas nr 68 przy Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Hańsku pod nadzorem koordynatora Emila Witowskiego zorganizowała zbiórkę żywności „Kromka chleba dla sąsiada”.

Czytaj więcej: Kromka chleba dla sąsiada

Papieski kiermasz ciast

W Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Hańsku oraz w Dubecznie odbyły się kiermasze ciast i innych wypieków zorganizowane przez Szkolne Koło Caritas w Dubecznie i Koło Misyjne w Hańsku.

Czytaj więcej: Papieski kiermasz ciast