Pasowanie na czytelnika

22 października 2018 r. biblioteka szkolna w Szkole Podstawowej w Hańsku pozyskała nowych czytelników. Tegoż dnia odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klas pierwszych.

Zanim jednak zostali pasowani na czytelników najpierw obejrzały przedstawienie pt: Teatrzyk z zagadkami wystawione przez uczennice klasy VI a, przygotowane pod czujnym okiem nauczyciela bibliotekarza nawołujące czytelników do poszanowania wypożyczonych z biblioteki książek. Podczas przedstawienia uczniowie musieli rozwiązywać różne zagadki oraz prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytania. Po pomyślnym zaliczeniu wszystkich prób, uczniowie w skupieniu przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany przez „Książkę” na czytelnika szkolnej biblioteki, którego dokonała pani Wicedyrektor. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książki.